võrovaimu 21. aastasada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
võrovaimu 21. aastasada

Võro vaimu vahtsõmast väest


You are not connected. Please login or register

Loosi 1990, katsõ mõttõtalguga.

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1Loosi 1990, katsõ mõttõtalguga. Empty Loosi 1990, katsõ mõttõtalguga. Nelj Okt 20, 2011 5:39 am

agu



Kaika suvõülikuul Loosil, 1990.
Tuu oll tõnõ suvõülikuul. Mul oll joba nättü ja osasaadu füüsikaoppajide mõttõtalgist. Ma olli olnu seen tuun arõnõmisen, minka füüsikaoppajide selts pandsõ liikma umaq asaq ja nakas avitama algklassõ oppajide seltsi, asut Eesti Haridusseltsi, sai haridusministeeriumi äijjutrustis jne . Füüsikaoppajide seltsin saadu julgusõga olli ma aasta varraba nakanu iist võtma Kaika suvõülikuuli. Kaikal es olõ tegelt midägi mõttõtalgist. Nüüd, Loosil tahtsõ Ma, et suvõülikoolilõ kah mõttõtalgu meetod ja edenemine tulõss.
Tegelt - mõttõtalgide nimi olõ es viil juurdunu, sys tervitadi viil nimme MÄNG (org-tegevuslik mäng).
Nätä varraba oll meil Kilingi nõmmõl 3-pääväne joba ei tiiä mitmas mõttatalus füüsikaoppajidega. Sääl pidäsimi viimätse plaani Valdo Ruttasõga. Ni pallu oll mul õks oidu, et ma Valdo appi kutsõ.
Mõtttalgide meeskond sai viie tüürühma jaos Valdo Ruttas, Ruuta Ruttas, Toivo Kaskpeit, ma kah.... kiäki oll nigu viies ka sääl aga tulõ ei miilde.

Ma luutsõ, et saami võro liikmisele sünergiline tegutsõmine.
Asi oll keeruline tuu peräst, et viil oll sääl
Ekskursioon
Ettekandõq
latsikoolitus.
Väega tihhe....
Või arvada, et syski jäi 3 takti rühmätüüd ja nisama pallu üldsessioonõ.
Tuukõrd, Loosi mõttõtalgidega saivaq jõudu:
  • Võru raadio. Oll vist joba käümän ja nüüd sai vahtsõt töist arutamist
  • Tomiõtusõ tüügrupp - Lõunalehe parlanõ toimõtaja oll sääl
  • Tallinna Võrokõisi Klubi, Kõiv Ants.
  • Võru naisi ring - Maimu Telk - Hollo Taimi(?=, Russ Taimi . Tuu asi kestõ puul aastat ja vajju sys är.


Hääd refleksiooni tuust ei olõ jäänü. Mäletä, et ma esi kiroti Lõunalehele pikä loo. Peräst aastit ildaba loi - reflekssiooni oll sääl vähä, emotsioon suurõmbalt jaolt.

agu



Tämbä küsse ma Võrol Urmas Paidre käest - midö timä mäletäs Loosi suvõülikoolist. Mina mäletä tedä sääl nn toimõtusõ tüügrupist, üts mustaverd kipõn timäst pikemb sõbõr oll ka seltsin, ja plaanitsiva nimäq lehti ja raamatide välläandmist.

Urmas mäletäs ainult seltsiellu, et timäl oll kitarrõ üten ja laulsõ sääl, ja et kodu lätsi peräst häälega kolmõkeske - seltsin Jan Rahman ja Valdo Valper kah.
Tuu suvi oll Urmasõl ülikuuli sissesaamine, augustin oll sissesaamine teedäq, ja arvada et timä jaos oll TÜ sissesaamin tähtsä elukäänäk, mille kõrval Kaika suvõülikuul Loosil ummi juttõ ja rühmätüüga om lihtsalt kibõnakõnõ ja ammu unõtõt.

Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele